محل لوگو

دانلود تحقیق ماشين آتود


دانلود تحقیق ماشين آتود

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 3 صفحه


 قسمتی از متن word (..doc) : 

 

‏هدف آزمايش:

‏تحقيق قوانين ديناميك و تعيين شتاب ماشين آتود

‏وسايل آزمايش:

‏دستگاه ماشين آتود

‏سربارهاي مختلف

‏زمان سنج

‏تئوري آزمايش:

‏ماشين آتود: ماشين آتود يك دستگاه مكانيكي بسيار مفيد است كه بسته به نوع آن از يك يا دو قرقره و چند وزنه يا جرمهاي مختلف تشكيل شده اند.

‏ديد كلي:

‏در تشريح كاربرد معادلات لانگرانژ ابتدا سيستم ساده مكانيكي مورد بحث قرار مي گيرند. ماشين آتود از جمله از اين سيستم هاي ساده است. در حالت كلي ماشين آتود بسته به تعداد قرقره ها در انواع مختلف وجود دارند.

‏ماشين آتود ساده:

‏ماشين آتود ساده از دو وزنه به جرم هاي m1‏ و m2‏ كه بوسيله يك رشته غير قابل ارتجاع به طول L‏ كه از روي قرقره عبور كرده است و بكديگر متصل هستند تشكيل شده است.

‏اين سيستم فقط داراي يك سيستم ازادي است. يعني چون فقط يك قرقره وجود دارد لذا اگر مبدا مختصات را در نقطه آويز قرقره فرض كنيم در اين صورت حركت هر دو وزنه را مي توان با يك پارامتر مشخص نمود هم چنين چون نيروهاي وارده، ميروي گرانش ناشي از وزن دو وزنه است لذا به دليل پايستار بودن نيروي گرانش حركت پايا خواهد بود و به راحتي مي توان از قانون بقا انرژي استفاده كرد به اين ترتيب شتاب حركت سيستم با فرض اينكه درجه آزادي را با متغير x‏ نشان دهيم به صورت زير خواهد بود:

d2xdt2=gm1-m2m1+m2+1a2

‏در عبارت فوق a‏ شعاع قرقره است به وضوح ملاحظه مي شود كه اگر m1<m2‏ باشد m1‏ با شتاب ثابت سقوط خواهد كرد.

‏ماشين آتود دوگانه:

‏ساختمان ماشين آتود دوگانه همانند ماشين آتود ساده است با اين تفاوت كه در اين سيستم يكي از وزنه هاي ماشين آتود ساده را با يك قرقره ديگر كه دو وزنه متصل به وسيله نخ ثانويه اي را تحمل ميكند جايگزين مي كنيم. بنابراين اين سيستيم داراي دو درجه آزادي خواهد بود. باز در اين حالت نيز چون تنها ‏نيوري خارجي نيروي پايستار گرانش است. لذا حركت سيستم پايا خواهد بود و قانون بقاي انرژي برقرار است. حال اگر دو درجه آزادي سيستم را با متغيرهاي x’, x‏ نمايش مي دهيم در اين صورت معادلات حركت كه نشان دهند شتاب سيستم نيست به

 

 


 

تصاویری از چند صفحه نخست فایل :

 

توجه فرمایید بدلیل تهیه ی تصویر با نرم افزار های خارجی متن نمایش داده شده در تصاویر ممکن است دارای اشکالاتی در نمایش برخی حروف باشد که در فایل اصلی بدون مشکل است


مبلغ قابل پرداخت 9,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۱۳ شهریور ۱۳۹۷               تعداد بازدید : 24

برچسب های مهم

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما